CTS Electronic Components 768141564GPTR13
768141564GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141564GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 560K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141564GPTR13.pdf
Availability of 768141564GPTR13
QUANTITY
768141564GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141564GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141564GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141564GPTR13
Related Links7681415, 768141564GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141564GPTR13 Details Description
Related parts for 768141564GPTR13
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
PIN CONTACT,SIZE 8,HDI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER VCOM 8-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 28POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 1250VDC DRAWING T5 datasheet.pdf