CTS Electronic Components 768141564GPTR13
768141564GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141564GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 560K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141564GPTR13.pdf
Availability of 768141564GPTR13
QUANTITY
768141564GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141564GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141564GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)