CTS Electronic Components 768141683GPTR13
768141683GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141683GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 68K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141683GPTR13.pdf
Availability of 768141683GPTR13
QUANTITY
768141683GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141683GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141683GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141683GPTR13
Related Links7681416, 768141683GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141683GPTR13 Details Description
Related parts for 768141683GPTR13
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 130V 250A MS-013 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 5A TO220FP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 12A TO-220AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12.7A SO-8FL datasheet.pdf
CA,62.5,MTRJ-MTRJ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf