CTS Electronic Components 768143152GPTR13
768143152GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143152GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143152GPTR13.pdf
Availability of 768143152GPTR13
QUANTITY
768143152GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143152GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143152GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143152GPTR13
Related Links7681431, 768143152GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143152GPTR13 Details Description
Related parts for 768143152GPTR13
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
METAL BACK MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT SLDR datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 200V X7T 1206 datasheet.pdf
SLZF 5.08/21/180F SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A datasheet.pdf