CTS Electronic Components 768143181GP
768143181GP picture photo
Mfg. Part Number
768143181GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143181GP.pdf
Availability of 768143181GP
QUANTITY
768143181GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143181GP
Internal Part NumberEIS-768143181GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143181GP
Related Links76814, 768143181GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143181GP Details Description
Related parts for 768143181GP
IC MCU 8BIT ROMLESS 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
NOSE GUARD/AT-1610 datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 24MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
8 MHz Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf