CTS Electronic Components 768143203GPTR13
768143203GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143203GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 20K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143203GPTR13.pdf
Availability of 768143203GPTR13
QUANTITY
768143203GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143203GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143203GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143203GPTR13
Related Links7681432, 768143203GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143203GPTR13 Details Description
Related parts for 768143203GPTR13
CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.163MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 1.95A 35 MOHM datasheet.pdf