CTS Electronic Components 768143822GPTR13
768143822GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143822GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143822GPTR13.pdf
Availability of 768143822GPTR13
QUANTITY
768143822GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143822GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143822GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143822GPTR13
Related Links7681438, 768143822GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143822GPTR13 Details Description
Related parts for 768143822GPTR13
IDC CABLE - ASR10H/AE10G/ASR10H datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14SO datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 676FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf