CTS Electronic Components 768143823GPTR13
768143823GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768143823GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768143823GPTR13.pdf
Availability of 768143823GPTR13
QUANTITY
768143823GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768143823GPTR13
Internal Part NumberEIS-768143823GPTR13
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768143823GPTR13
Related Links7681438, 768143823GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768143823GPTR13 Details Description
Related parts for 768143823GPTR13
TOOL HAND CRIMP 10-22AWG datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 2.5A SOT23-3 datasheet.pdf
IC SERIALIZER LP 28-TQFN datasheet.pdf
MCU 512KB FLASH 96K RAM 128LQFP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 43501 RF DSA datasheet.pdf
PORTABLE AIR COND 12000 BTU datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17 OHM 10% 740W datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf