Vishay/BCcomponents MKT1817222404W
MKT1817222404W picture photo
Mfg. Part Number
MKT1817222404W
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKT1817222404W.pdf
Availability of MKT1817222404W
QUANTITY
MKT1817222404W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKT1817222404W
Internal Part NumberEIS-MKT1817222404W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT1817
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C