CTS Electronic Components 768161124GPTR13
768161124GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161124GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 120K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161124GPTR13.pdf
Availability of 768161124GPTR13
QUANTITY
768161124GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161124GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161124GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161124GPTR13
Related Links7681611, 768161124GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161124GPTR13 Details Description
Related parts for 768161124GPTR13
SSD 40GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT DIODE SS SW/SCHOTTKY 10PC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 1.3A 1.14 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LOOSE-CELL NIMH CHRGR 16TSSOP datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR 45120 SOCKET datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 SLVR datasheet.pdf
22UF 63V 6,5X18MM 85C 3000H datasheet.pdf