CTS Electronic Components 768161152GPTR13
768161152GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161152GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 1.5K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161152GPTR13.pdf
Availability of 768161152GPTR13
QUANTITY
768161152GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161152GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161152GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161152GPTR13
Related Links7681611, 768161152GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161152GPTR13 Details Description
Related parts for 768161152GPTR13
CAP FILM 3300PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STR TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 500CPR STD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf