CTS Electronic Components 768161471GP
768161471GP picture photo
Mfg. Part Number
768161471GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161471GP.pdf
Availability of 768161471GP
QUANTITY
768161471GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161471GP
Internal Part NumberEIS-768161471GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161471GP
Related Links76816, 768161471GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161471GP Details Description
Related parts for 768161471GP
IC ENCODER MS SERIES 20-SSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LOCATOR TOOL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.82V 0.6A 6DSBGA datasheet.pdf
POWER CABLE (WITH BRAKE) 10M datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 25POS TIN datasheet.pdf