CTS Electronic Components 768161680GP
768161680GP picture photo
Mfg. Part Number
768161680GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 68 OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161680GP.pdf
Availability of 768161680GP
QUANTITY
768161680GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161680GP
Internal Part NumberEIS-768161680GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161680GP
Related Links76816, 768161680GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161680GP Details Description
Related parts for 768161680GP
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
IC DC/DC CONV 8-OUTPUT 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.1V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf