CTS Electronic Components 768161684GPTR13
768161684GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768161684GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 680K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768161684GPTR13.pdf
Availability of 768161684GPTR13
QUANTITY
768161684GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768161684GPTR13
Internal Part NumberEIS-768161684GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768161684GPTR13
Related Links7681616, 768161684GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768161684GPTR13 Details Description
Related parts for 768161684GPTR13
IC OPAMP INSTR 800KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 55A D2PAK datasheet.pdf
CONN USB ADAPTOR FEML-FEML IP67 datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
UMMQ-1200-1800-A datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 5V datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 16POS .5MM datasheet.pdf
COUPLER 30 DB 2.6-5.2GHZ datasheet.pdf
33000UF 10V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf