CTS Electronic Components 768163122GPTR13
768163122GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768163122GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163122GPTR13.pdf
Availability of 768163122GPTR13
QUANTITY
768163122GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163122GPTR13
Internal Part NumberEIS-768163122GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163122GPTR13
Related Links7681631, 768163122GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163122GPTR13 Details Description
Related parts for 768163122GPTR13
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf