Laird Technologies IAS EXH155MX
EXH155MX picture photo
Mfg. Part Number
EXH155MX
Brief Description
ANT TWO-WAY VHF 150-160MHZ MX
Datasheet Download
EXH155MX.pdf
Availability of EXH155MX
QUANTITY
EXH155MX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXH155MX
Internal Part NumberEIS-EXH155MX
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)155GHz
Frequency Range150MHz ~ 160MHz
Features-
TerminationConnector, MX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXH155MX
Related LinksEXH1, EXH155MX Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXH155MX Details Description
Related parts for EXH155MX
STATIC DISSIPATIVE RESTORER datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4PF 25V 0402 datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
EDGELINE 294CKTS 0.093 PCB datasheet.pdf
CAP CER 65PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
TURRET 20X24X16.6 LIGHT GRAY datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf