CTS Electronic Components 768163683GP
768163683GP picture photo
Mfg. Part Number
768163683GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC
Datasheet Download
768163683GP.pdf
Availability of 768163683GP
QUANTITY
768163683GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768163683GP
Internal Part NumberEIS-768163683GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76816 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package43
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768163683GP
Related Links76816, 768163683GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768163683GP Details Description
Related parts for 768163683GP
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 1ROW RA 1POS datasheet.pdf
THERM NTC 3.3K OHMS 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 24SGL 1.57MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC FRAM 128KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LENS ROUND 1 POS 21.6MM D 6.9MMH datasheet.pdf