CTS Electronic Components 768201222GP
768201222GP picture photo
Mfg. Part Number
768201222GP
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 2.2K OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201222GP.pdf
Availability of 768201222GP
QUANTITY
768201222GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201222GP
Internal Part NumberEIS-768201222GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768201222GP
Related Links76820, 768201222GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768201222GP Details Description
Related parts for 768201222GP
IC POE 802.3AF CONTROLLER 8-DFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 23MM CHASSIS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf