CTS Electronic Components 768201332GP
768201332GP picture photo
Mfg. Part Number
768201332GP
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 3.3K OHM 20SOIC
Datasheet Download
768201332GP.pdf
Availability of 768201332GP
QUANTITY
768201332GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768201332GP
Internal Part NumberEIS-768201332GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±2%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768201332GP
Related Links76820, 768201332GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768201332GP Details Description
Related parts for 768201332GP
MODULE MALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
IC MPU RESET 2.925V SOT143-4 datasheet.pdf
IC OCT ECL-TTL XLATR 3ST 24SOIC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 254 datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 5A FIN datasheet.pdf
IC FPGA 196 I/O 324FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN DSUB 62POS M HD R/A .350 datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf