CTS Electronic Components 768203470GP
768203470GP picture photo
Mfg. Part Number
768203470GP
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 47 OHM 20SOIC
Datasheet Download
768203470GP.pdf
Availability of 768203470GP
QUANTITY
768203470GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768203470GP
Internal Part NumberEIS-768203470GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,015
Series768
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768203470GP
Related Links76820, 768203470GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768203470GP Details Description
Related parts for 768203470GP
IC MPU I186 13MHZ 80QFP datasheet.pdf
CONN LEAD ASSY SGL-END 16AWG 10" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 3SMD R/A datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf