NorComp 773-E25-213R001
773-E25-213R001 picture photo
Mfg. Part Number
773-E25-213R001
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
773-E25-213R001.pdf
Availability of 773-E25-213R001
QUANTITY
773-E25-213R001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 773-E25-213R001
Internal Part NumberEIS-773-E25-213R001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSeal-D 773-E
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature-50°C ~ 100°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
Housing MaterialPolyamide (PA6T), Nylon 6T
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)773-E25-213R001
Related Links773-E25, 773-E25-213R001 Datasheet, NorComp Distributor
773-E25-213R001 Details Description
Related parts for 773-E25-213R001
IC 10MHZ Z8000 CMOS ESCC 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 40POS R/A GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE E 272NH N27 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf