FFF 77311-102S10LF
77311-102S10LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-102S10LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
77311-102S10LF.pdf
Availability of 77311-102S10LF
QUANTITY
77311-102S10LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-102S10LF
Internal Part NumberEIS-77311-102S10LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-102S10LF
Related Links77311-1, 77311-102S10LF Datasheet, FFF Distributor
77311-102S10LF Details Description
Related parts for 77311-102S10LF
FIXED IND 330UH 470MA 1.06 OHM datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 1POS R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 10MHZ 18PF SMD datasheet.pdf