FFF 77311-122-17LF
77311-122-17LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-122-17LF
Brief Description
CONN HEADER .100 SINGL STR 17POS
Datasheet Download
77311-122-17LF.pdf
Availability of 77311-122-17LF
QUANTITY
77311-122-17LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-122-17LF
Internal Part NumberEIS-77311-122-17LF
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.305" (7.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-122-17LF
Related Links77311-1, 77311-122-17LF Datasheet, FFF Distributor
77311-122-17LF Details Description
Related parts for 77311-122-17LF
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 120MA 12.9 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR LGHT CURTAIN 3M 5M CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 40POS PNL MNT MALE datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf