FFF 77311-401-23LF
77311-401-23LF picture photo
Mfg. Part Number
77311-401-23LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77311-401-23LF.pdf
Availability of 77311-401-23LF
QUANTITY
77311-401-23LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77311-401-23LF
Internal Part NumberEIS-77311-401-23LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77311-401-23LF
Related Links77311-4, 77311-401-23LF Datasheet, FFF Distributor
77311-401-23LF Details Description
Related parts for 77311-401-23LF
TERM BLADE MALE 18AWG TIN datasheet.pdf
IC PHASE LOCK LOOP 2.5V 40-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO201 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 202MA 1.1 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM datasheet.pdf
GT 4C 4#8 PIN PLUG datasheet.pdf
10V + 5V References IC datasheet.pdf