FFF 77313-124-62LF
77313-124-62LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-124-62LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77313-124-62LF.pdf
Availability of 77313-124-62LF
QUANTITY
77313-124-62LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-124-62LF
Internal Part NumberEIS-77313-124-62LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-124-62LF
Related Links77313-1, 77313-124-62LF Datasheet, FFF Distributor
77313-124-62LF Details Description
Related parts for 77313-124-62LF
CONN HEADER 24POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 120K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN MHV JACK STR SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 47 OHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf