FFF 77313-424-20LF
77313-424-20LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-424-20LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77313-424-20LF.pdf
Availability of 77313-424-20LF
QUANTITY
77313-424-20LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-424-20LF
Internal Part NumberEIS-77313-424-20LF
Featured ProductMezzSelect
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package200
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-424-20LF
Related Links77313-4, 77313-424-20LF Datasheet, FFF Distributor
77313-424-20LF Details Description
Related parts for 77313-424-20LF
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR ENTRY 5 WIRE 69" datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 3.6"L X 2.25"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU45 PROC W GTC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 8.25MM datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf