FFF 77313-801-46LF
77313-801-46LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-801-46LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS
Datasheet Download
77313-801-46LF.pdf
Availability of 77313-801-46LF
QUANTITY
77313-801-46LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-801-46LF
Internal Part NumberEIS-77313-801-46LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-801-46LF
Related Links77313-8, 77313-801-46LF Datasheet, FFF Distributor
77313-801-46LF Details Description
Related parts for 77313-801-46LF
IC OPAMP GP 4MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 4R 8.25KV BOLT- datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 16POS datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 12/3MM-48" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf