FFF 77313-824-64LF
77313-824-64LF picture photo
Mfg. Part Number
77313-824-64LF
Brief Description
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS
Datasheet Download
77313-824-64LF.pdf
Availability of 77313-824-64LF
QUANTITY
77313-824-64LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77313-824-64LF
Internal Part NumberEIS-77313-824-64LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.266" (6.75mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77313-824-64LF
Related Links77313-8, 77313-824-64LF Datasheet, FFF Distributor
77313-824-64LF Details Description
Related parts for 77313-824-64LF
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
CONN DB26 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.866 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 15SPS 8SOIC datasheet.pdf
3+3 WAY FEMALE CRIMP S/BORE datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 166V 450MA datasheet.pdf