FFF 77315-818-12LF
77315-818-12LF picture photo
Mfg. Part Number
77315-818-12LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77315-818-12LF.pdf
Availability of 77315-818-12LF
QUANTITY
77315-818-12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77315-818-12LF
Internal Part NumberEIS-77315-818-12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77315-818-12LF
Related Links77315-8, 77315-818-12LF Datasheet, FFF Distributor
77315-818-12LF Details Description
Related parts for 77315-818-12LF
PLUG HOLE 1.250"DIA STL 12 PRONG datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 4.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 2.2% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC CLK GEN/JITTER ATTEN 80PBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
VARISTOR 462V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf