FFF 77317-103-46LF
77317-103-46LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-103-46LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77317-103-46LF.pdf
Availability of 77317-103-46LF
QUANTITY
77317-103-46LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-103-46LF
Internal Part NumberEIS-77317-103-46LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-103-46LF
Related Links77317-1, 77317-103-46LF Datasheet, FFF Distributor
77317-103-46LF Details Description
Related parts for 77317-103-46LF
FIXED IND 3.9NH 850MA 59 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
DSUB 50 F datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
RES 27 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf