Murata Electronics North America GQM2195C2ER75BB12D
GQM2195C2ER75BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2ER75BB12D
Brief Description
CAP CER 0.75PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2ER75BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2ER75BB12D
QUANTITY
GQM2195C2ER75BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2ER75BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2ER75BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.75pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2ER75BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2ER75BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2ER75BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2ER75BB12D
DIN CONN RCPT 96POS 3 ROW RIANGL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS GOLD SMD datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf