Hirose Electric Co Ltd MDF51SY-2P-13DSA(21)
MDF51SY-2P-13DSA(21) picture photo
Mfg. Part Number
MDF51SY-2P-13DSA(21)
Brief Description
MDF51 HDR 2POS T/H
Datasheet Download
MDF51SY-2P-13DSA(21).pdf
Availability of MDF51SY-2P-13DSA(21)
QUANTITY
MDF51SY-2P-13DSA(21) Order Process
Ship out your order
Specifications of MDF51SY-2P-13DSA(21)
Internal Part NumberEIS-MDF51SY-2P-13DSA(21)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMDF51
PackagingTray
Contact TypeBlade Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.512" (13.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness39µin (1.00µm)
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MDF51SY-2P-13DSA(21)
Related LinksMDF51SY-2P, MDF51SY-2P-13DSA(21) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MDF51SY-2P-13DSA(21) Details Description
Related parts for MDF51SY-2P-13DSA(21)
IC QUAD BUS SWITCH W/ENA 16 QSOP datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A3049B/X 5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP LEFT datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf