FFF 77317-112-60LF
77317-112-60LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-112-60LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77317-112-60LF.pdf
Availability of 77317-112-60LF
QUANTITY
77317-112-60LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-112-60LF
Internal Part NumberEIS-77317-112-60LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package50
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions60
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.268" (6.80mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-112-60LF
Related Links77317-1, 77317-112-60LF Datasheet, FFF Distributor
77317-112-60LF Details Description
Related parts for 77317-112-60LF
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 213 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LM 5.08/13/180 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf