FFF 77317-412-72LF
77317-412-72LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-412-72LF
Brief Description
CONN HEADER .100 2ROW R/A 72POS
Datasheet Download
77317-412-72LF.pdf
Availability of 77317-412-72LF
QUANTITY
77317-412-72LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-412-72LF
Internal Part NumberEIS-77317-412-72LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package50
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-412-72LF
Related Links77317-4, 77317-412-72LF Datasheet, FFF Distributor
77317-412-72LF Details Description
Related parts for 77317-412-72LF
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 350W 12.5A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 160.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SIDAC 130-146V 1A UNI DO-214AC datasheet.pdf