FFF 77317-801-10LF
77317-801-10LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-801-10LF
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77317-801-10LF.pdf
Availability of 77317-801-10LF
QUANTITY
77317-801-10LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-801-10LF
Internal Part NumberEIS-77317-801-10LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.225" (5.72mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-801-10LF
Related Links77317-8, 77317-801-10LF Datasheet, FFF Distributor
77317-801-10LF Details Description
Related parts for 77317-801-10LF
RES 16K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.17K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.31A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
POWER STRIP 11" 20A 4OUT 15'C datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf