FFF 77319-104-10LF
77319-104-10LF picture photo
Mfg. Part Number
77319-104-10LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 10POS R/A .100 30AU
Datasheet Download
77319-104-10LF.pdf
Availability of 77319-104-10LF
QUANTITY
77319-104-10LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77319-104-10LF
Internal Part NumberEIS-77319-104-10LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77319-104-10LF
Related Links77319-1, 77319-104-10LF Datasheet, FFF Distributor
77319-104-10LF Details Description
Related parts for 77319-104-10LF
IC CONV 8BIT SER/PAR ECL 32LQFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 5V TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TAPE POLYESTER FILM 3" X 72YD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO263AB datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRIVER 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf