NorComp 780-M15-203L001
780-M15-203L001 picture photo
Mfg. Part Number
780-M15-203L001
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
780-M15-203L001.pdf
Availability of 780-M15-203L001
QUANTITY
780-M15-203L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 780-M15-203L001
Internal Part NumberEIS-780-M15-203L001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAL-D™ IP67 Connectors
Video FileIP67 D-Sub Assembly
Featured ProductSEAL-D® D-Sub Connectors
3D Model780-M15-203Lxx1.pdf780-M15-203Lxx1.stp780-M15-203Lxx1.igs
Standard Package110
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)780-M15-203L001
Related Links780-M15, 780-M15-203L001 Datasheet, NorComp Distributor
780-M15-203L001 Details Description
Related parts for 780-M15-203L001
LAMP G-42PIN WHITE 12V 417MA datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-323 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOSFET OMNIFET 45V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.7A 31 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT 2PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf