TXC CORPORATION 7A-12.000MAAE-T
7A-12.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-12.000MAAE-T
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-12.000MAAE-T.pdf
Availability of 7A-12.000MAAE-T
QUANTITY
7A-12.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-12.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-12.000MAAE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-12.000MAAE-T
Related Links7A-12.0, 7A-12.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-12.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-12.000MAAE-T
CONN MOD PLUG 4P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 1.5A 20VQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC COMP W/REF LOWPWR QUAD 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 15 NF 10% 100VDC datasheet.pdf