TXC CORPORATION 7A-13.000MAHE-T
7A-13.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-13.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-13.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-13.000MAHE-T
QUANTITY
7A-13.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-13.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-13.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-13.000MAHE-T
Related Links7A-13.0, 7A-13.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-13.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-13.000MAHE-T
IC REG SGL BUCK/LINEAR 8MICRO datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TUNER TERR/CATV 48HLQFN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 98.304MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf