TXC CORPORATION 7A-14.31818MBBK-T
7A-14.31818MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-14.31818MBBK-T
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7A-14.31818MBBK-T.pdf
Availability of 7A-14.31818MBBK-T
QUANTITY
7A-14.31818MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-14.31818MBBK-T
Internal Part NumberEIS-7A-14.31818MBBK-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-14.31818MBBK-T
Related Links7A-14.31, 7A-14.31818MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-14.31818MBBK-T Details Description
Related parts for 7A-14.31818MBBK-T
CONN HEADER 28POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 455MA 460 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf