TXC CORPORATION 7A-14.7456MAAJ-T
7A-14.7456MAAJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-14.7456MAAJ-T
Brief Description
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-14.7456MAAJ-T.pdf
Availability of 7A-14.7456MAAJ-T
QUANTITY
7A-14.7456MAAJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-14.7456MAAJ-T
Internal Part NumberEIS-7A-14.7456MAAJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-14.7456MAAJ-T
Related Links7A-14.74, 7A-14.7456MAAJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-14.7456MAAJ-T Details Description
Related parts for 7A-14.7456MAAJ-T
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/AMP W/BUFF 24SOIC datasheet.pdf
DUST COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" GOLD datasheet.pdf
RGB IN AND SOUND OUTPUT UNIT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 16SOIC datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48"X60" datasheet.pdf
GANG PROGRAMMER datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOD523 datasheet.pdf