TXC CORPORATION 7A-16.9344MAAE-T
7A-16.9344MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-16.9344MAAE-T
Brief Description
Crystal 16.9344MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-16.9344MAAE-T.pdf
Availability of 7A-16.9344MAAE-T
QUANTITY
7A-16.9344MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-16.9344MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-16.9344MAAE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.9344MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-16.9344MAAE-T
Related Links7A-16.93, 7A-16.9344MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-16.9344MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-16.9344MAAE-T
IC PLD 10MC 20NS 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK 20POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG 2000' datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf