TXC CORPORATION 7A-22.1184MAAE-T
7A-22.1184MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-22.1184MAAE-T
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-22.1184MAAE-T.pdf
Availability of 7A-22.1184MAAE-T
QUANTITY
7A-22.1184MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-22.1184MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-22.1184MAAE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-22.1184MAAE-T
Related Links7A-22.11, 7A-22.1184MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-22.1184MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-22.1184MAAE-T
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V TO-92 datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
BOX PIN HDR ASSY 110 PS 075 CL datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf