TXC CORPORATION 7A-24.000MAAE-T
7A-24.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-24.000MAAE-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-24.000MAAE-T.pdf
Availability of 7A-24.000MAAE-T
QUANTITY
7A-24.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-24.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-24.000MAAE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-24.000MAAE-T
Related Links7A-24.0, 7A-24.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-24.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-24.000MAAE-T
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
GDT 800V THROUGH HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 700W datasheet.pdf
PLUG INLINE 14PIN CRIMP datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf