TXC CORPORATION 7A-24.576MAHE-T
7A-24.576MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-24.576MAHE-T
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-24.576MAHE-T.pdf
Availability of 7A-24.576MAHE-T
QUANTITY
7A-24.576MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-24.576MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-24.576MAHE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-24.576MAHE-T
Related Links7A-24.5, 7A-24.576MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-24.576MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-24.576MAHE-T
IC OPAMP GP 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 400KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FRAME FRONT OPEN 147X226X34MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 20-uSMD datasheet.pdf
SL-MSR21MCC (METAL) 3N/C+1N/O QD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf