TXC CORPORATION 7A-24.576MBBK-T
7A-24.576MBBK-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-24.576MBBK-T
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-24.576MBBK-T.pdf
Availability of 7A-24.576MBBK-T
QUANTITY
7A-24.576MBBK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-24.576MBBK-T
Internal Part NumberEIS-7A-24.576MBBK-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-24.576MBBK-T
Related Links7A-24.5, 7A-24.576MBBK-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-24.576MBBK-T Details Description
Related parts for 7A-24.576MBBK-T
TRANS PNP 100V 5A SOT-223 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
BATTERY PK 6.0V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10 PG29 datasheet.pdf
THERMAL PAD L37-3 24X21X1MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf