TXC CORPORATION 7A-26.000MAHE-T
7A-26.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-26.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-26.000MAHE-T.pdf
Availability of 7A-26.000MAHE-T
QUANTITY
7A-26.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-26.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-26.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-26.000MAHE-T
Related Links7A-26.0, 7A-26.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-26.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-26.000MAHE-T
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COL 8DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DQFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 26POS TIN datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 13MP RW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf