TXC CORPORATION 7A-27.120MAHE-T
7A-27.120MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-27.120MAHE-T
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-27.120MAHE-T.pdf
Availability of 7A-27.120MAHE-T
QUANTITY
7A-27.120MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-27.120MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-27.120MAHE-T
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-27.120MAHE-T
Related Links7A-27.1, 7A-27.120MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-27.120MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-27.120MAHE-T
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC SOD323 datasheet.pdf
IC USB/VIDEO/AUDIO SW 20TSSOP datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 128 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 6POS SNGL SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 500mA Lighting 36-QSOP datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA2 2CH 20TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf