TXC CORPORATION 7A-49.152MAHE-T
7A-49.152MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-49.152MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 49.1520MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-49.152MAHE-T.pdf
Availability of 7A-49.152MAHE-T
QUANTITY
7A-49.152MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-49.152MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7A-49.152MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency49.152MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-49.152MAHE-T
Related Links7A-49.1, 7A-49.152MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-49.152MAHE-T Details Description
Related parts for 7A-49.152MAHE-T
CONN CARD EXTEND 128PS .050" SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT R/A PCB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 220 OHM 10SRT datasheet.pdf