Xilinx XC3064-100PG132ISPC0107
XC3064-100PG132ISPC0107 picture photo
Mfg. Part Number
XC3064-100PG132ISPC0107
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 224 CLBs, 3500 Gates, 100MHz, CMOS, CPGA132 IC
Datasheet Download
XC3064-100PG132ISPC0107.pdf
Availability of XC3064-100PG132ISPC0107
QUANTITY
XC3064-100PG132ISPC0107 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3064-100PG132ISPC0107
Internal Part NumberEIS-XC3064-100PG132ISPC0107
Delivery TimeIn stock, ship XC3064-100PG132ISPC0107 today
SeriesXC3064-100PG
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs224
Number of Terminals132
TechnologyCMOS
Feature224 CLBS, 3500 GATES
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width37.084 mm
Length37.084 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max7 ns
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3064-100PG132ISPC0107
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3064-100PG132ISPC0107
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3064-100P, XC3064-100PG132ISPC0107 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3064-100PG132ISPC0107 Details Description
Related parts for XC3064-100PG132ISPC0107
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog Dimming 36mA Backlight 10-WSON (3x3) datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 4POS W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 3-125A 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf